Битолскиот

  во

  Ракометарите на Еурофарм Работник во недела ги очекува нов настап на меѓународната сцена. Битолскиот тим пред својата публика во Битола, против Татабања ќе го ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Центарот за култура-Битола соопшти дека се откажува вечерашниот настап на Македонската опера и балет, каде беше најавена изведба на балетската претстава ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Универзитетот „Св.Климент Охридски“ – Битола и Универзитетот во Сараево потпишаа Договор за меѓууниверзитетска соработка. На свеченост што се одржа во Сараево, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Братот на пратеничката Мира Стојчевска од СДСМ почнал да работи вчера во РЕК Битола, речиси во исто време кога и нејзиниот син Виктор Стојчевски го сефтоса ...
  сите 135 | | | веќе видена

  На свеченост што се одржа во Сараево, ректорите, проф. д-р Сашо Коруновски и проф. д-р Рифат Шкријељ, истакнаа дека со документот се овозможува промовирање на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Универзитетот „Св.Климент Охридски“ – Битола и Универзитетот во Сараево потпишаа Договор за меѓууниверзитетска соработка. На свеченост што се одржа во Сараево, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Еден ден пред распишувањето на претседателските избори, судскиот совет објави оглас за избор на претседатели во речиси половина од Основните судови, дознава „ ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Ракометарите на Еурофарм Работник со пораз о започнаа својот настап групната фаза во ЕХФ купот. Битолскиот тим гостува во Германија, кај Хановер во меч од Б ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Камерен Оркестар на Битола излезе со реакција по скандалозното доделување на пари од страна на Министерството за култура. Нивното обраќање ви го пренесуваме во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Еурофарм Работник се прикажа во сосема солидно издание против главниот фаворит во групата од ЕХФ Купот, Хановер но загуби со 24:21.Битолскиот клуб до самиот ...
  сите 24 | | | веќе видена