Билбао

  во

  Атлетико Мадрид беше пред уште еден слаб резултат во Ла Лига, а Диего Симеоне се соочи со проблем откако до 62’ минута ги направи сите три замени па немаше кој ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Мадритски Атлетико се најде во неверојатни проблеми. После повредата на Диего Годин во Атлетико настана вистински хаос на стоперските позиции и прашање е дали ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Атлетик Билбао двапати имаше водство на „Ванда Метрополитано“, но Атлетико Мадрид успеа да стигне до 3:2 домашна победа за да се доближи на само поен од ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Интересна пресметка може да се очекува во шпанската Примера дивизион каде на врвот се најдоа каталонските клубови Барселона и Еспањол. Еспањол има одлична ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Атлетик Билбао, Икер Муниаин го одбил Ливерпул поради неговиот клуб. Ливерпул размислуваше за доведување на Муниаин во јануари, но тоа нема да ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Атлетико Билбао, Икер Муниаин го одби Ливерпул поради својот клуб. Ливерпул размислуваше за донесување на Муниаин веќе во јануари, но тоа нема да ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Еспањол во вчерашниот натпревар против Атлетик Билбао запишаа нова победа и така стигнаа до неверојатното за нив второ место после 11 кола. ...
  сите 4 | | | веќе видена