Бил Гејтс

  во

  Состојбата на основачот на компанијата „Мајкрософт“, Бил Гејтс надмина 100 милијарди долари. Тоа се случува првпат од 1999 година, пишува „Форбс“.– Состојбата ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Состојбата на основачот на компанијата „Мајкрософт“, Бил Гејтс надмина 100 милијарди долари. Тоа се случува првпат од 1999 година, пишува „Форбс“. – Состојбата ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Денеска е 1-ви април, Денот на шегата. Вистинското потекло на првоаприлските шеги не е утврдено, но сигурно е дека многумина лесно наседнуваат на нив. Ова би ...
  | | веќе видена

  Многу луѓе лутаат додека ја најдат вистинската професионална насока во животот. Бил Гејтс, милијардерот, има прилично љубопитен совет за сите нив. Ако некој ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Фото: Twitter Основачот на Amazon, Џеф Безос, најави дека ќе префрли 4% од акциите на неговата сопруга Мекензи Безос, пишува Forbes Инаку, двојката му стави ...
  сите 29 | | | веќе видена