Биг

  во

  Ако пред почетокот на СП вниманието беше насочено кон ѕвездите кои ќе недостасуваат на мундијалот во Данска и Германија, по неговиот старт погледите ќе бидат ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Повозрасните штипјани ќе речат: „- Тој е човекот кој „везеше“ на гитара“, други се сеќаваат на многуте концерти кои ги посетиле во „негово време“ во Домот на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Атрактивната Русинка важи за една од најубавите жени во воена униформа во светот. Иако не е воено лице, таа со задоволство позира во воена униформа, со ...
  сите 3 | | | веќе видена

  3 јануари 2019 1875.- Умрел францускиот лексикограф и енциклопедист Пјер Атанас Ларус, издавач на „Големиот светски речник на XIX век“ во 17 тома. Издавачката ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Лондон, Париз и Берлин ја дочекаа Новата година со големи огномети, но и со зајакнати безбедносни мерки на улиците. Британците во Новата година влегоа со ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Лондон, Париз и Берлин ја дочекаа Новата година со големи огномети, но и со зајакнати безбедносни мерки на улиците. Британците во Новата година влегоа со ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Дочекот на Новата година во Сиднеј секоја година е настан што се очекува и за кој се зборува. Спектакуларниот огномет, кој годинава чинеше околу 3,5 милиони ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Раскошни прослави, импресивни светла и огномет, многу насмевки и добро расположение имаше на пречекот на Новата година насекаде во светот. ПАРИЗ Париз ја ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Лондон, Париз и Берлин ја дочекаа Новата година со големи огномети, но и со зајакнати безбедносни мерки на улиците. Британците во Новата година влегоа со ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Лондон, Париз и Берлин ја дочекаа Новата година со големи огномети, но и со зајакнати безбедносни мерки на улиците. Британците во Новата година влегоа со ...
  сите 24 | | | веќе видена