Бидејќи

  во

  ОВЕН Тешко ќе можете да ја избегнете нервозата. Ако не се одрази во работата, тогаш ќе се одрази на емотивно или семејно поле. Тоа што можете да го направите е ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Знам дека нема одговорност кај министерот за внатрешни работи, бидејќи се направени сите чекори од негова страна. Се водат две истраги – една е од внатрешна ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Холандија, која е во фаза на „реновирање“ по неуспехот да се пласира на СП во Русија ова лето, стана првата репрезентација која ја победи ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Најмалку 17 ученици се полесно повредени попладнево во Албанија кога автобус што превезувал средношколци излета од патот во близина на преминот Ќафасан, на ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Хрватска во драматичен натпревар вчера ја победи Шпанија со 3-2, а селекторот Златко Далиќ не беше многу среќен бидејќи се повреди Иван Ракитиќ кој нема да ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Марија Шерифовиќ пред два дена го прославила 43 роденден, а на снимање на емисијагта "Џвездите на Гранд" ја дочекалче подароци од некои колеги од жирито.Саша ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Стефан Ристовски кој поради повреда не може вечерва да и помогне на Македонија, од својот дом ги бодри соиграчите од репрезентацијата.Ристовски заедно со ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Произведуваат сертифицирано органско киви, но го продаваат како конвенционално. Наместо во специјализираните продавници поголемиот дел од органското киви од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Поранешниот министер за внатрешни работи Павле Трајанов смета дека сега обврска на министерот Оливер Спасовски е да спроведе детална истрага за функционирањето ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Откако пред една година ја заврши светската турнеја, Џастин Бибер во ниту еден момент не работел нешто поврзано со музиката. Младиот пејач одлучил целото свое ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Откако пред една година ја заврши светската турнеја, Џастин Бибер во ниту еден момент не работел нешто поврзано со музиката. Младиот пејач одлучил целото свое ...
  сите 5 | | | веќе видена