Библијата

  во

  Доцна вечерва и пратеничката Лилјана Затуроска излезе со став дека нема да гласа за промени на Уставното име во Собранието на Македонија. „-Почитувани мои ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Патувањето во Етиопија е како патување во минатото, што и не е толку изненадувачки доколку имате на ум дека оваа африканска држава влезе во новиот милениум ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Институтот во Ерусалим кој е посветен на Светиот храм објави дека на свет дошла совршено црвена јуница. Тоа е прва таква во Светата Земја во последните 2.000 ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Институтот во Ерусалим кој е посветен на Светиот храм, објавил дека на свет дошло совршено црвено теле. Тоа е прво такво во Светата Земја во последните 2.000 ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Славниот научник и истражувач, сер Исак Њутн, е најпознат по неговото утврдуање на законот за гравитација. Но, генијот во слободно време се бавел и со ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Верувам дека конечно во Македонија се враќа правната држава, што беше изгубена изминатите години. Верувам во судот и верувам дека конечно за сите оние кои беа ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Мене ми е многу жал што се случи таков настан, настан што сакам да го избришам од мојата меморија, но еве со денешново судење ми се враќа како нова епизода од ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Мене ми е многу жал што се случи таков настан, настан што сакам да го избришам од мојата меморија, но еве со денешново судење ми се враќа како нова епизода од ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Мене ми е многу жал што се случи таков настан, настан што сакам да го избришам од мојата меморија, но еве со денешново судење ми се враќа како нова епизода од ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Ова го рече оштетениот Љубе Бошкоски на денешното рочиште во Кривичниот суд, на кое се сослушува во својство на сведок. Одговарајќи на прашање од обвинителот ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Мене ми е многу жал што се случи таков настан, настан што сакам да го избришам од мојата меморија, но еве со денешново судење ми се враќа како нова епизода од ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Поранешниот министер за внатрешни работи и претседател на партијата Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски во Кривичниот суд сведочеше во случајот „Тортура“. ...
  сите 97 | | | веќе видена