БИБЛ

  во

  Работнички и Блокотехна лесно ги добиваа досегашните домашни натпревари, по првите четири дуели резултатот е израмнет (2-2), па денешната мајсторка (19 часот, ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Блокотехна и во втората година од своето постоење како дел од кошаркарската елита на Македонија стигна до плејофот. Исто како и лани, освоено е третото место ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Марјан Илиевски има причина за задоволство откако Блокотехна вечерва го декласираше Работнички со 19 поени разлика (82-63), нанесувајќи му го на актуелниот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Според студијата на д-р Кристи Л. Хофман, професор на одделот за однесување на животните, екологија и конзервација на Канисиус колеџ во Бафало, и нејзиниот тим ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Според најновата студија, жените спијат подобро покрај куче отколку покрај маж Според студијата на д-р Кристи Л. Хофман, професор на одделот за однесување на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Според студијата на д-р Кристи Л. Хофман, професор на одделот за однесување на животните, екологија и конзервација на Канисиус колеџ во Бафало, и нејзиниот тим ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Екипата на Блокотехна забележа две победи на завршниот турнир во Тирана и ја освои титулата во БИБЛ лигата, успех на кој многу му се израдува главниот човек на ...
  сите 13 | | | веќе видена