БиБиСи

  во

  Во текот на вчерашниот ден Британија ја потресе веста дека авион од типот „Пајпер Малибу“ исчезнал од радарите во близина на светилникот Каскетс. Полицијата во ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден Британија ја потресе веста дека авион од типот „Пајпер Малибу“ исчезнал од радарите во близина на светилникот Каскетс. Полицијата во ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Британската премиерка и натаму бара мнозинство за договорот за Брегзит. Може ли прашањето за границите во Ирска да биде решено со посебен договор? Во владата и ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Тоа се најновите податоци, а можно е бројот на жртви дополнително да се зголеми. Како што пишува „БиБиСи“ експлозијата најверојатно настанала откако крадци на ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Во автомобил марка „Киа“, во кој вчера попладне удрил џип „Ранџ Ровер“, зад чиј волан бил 97-годишниот принц Филип, сопругот на кралицата Елизабета II, имало ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Оваа Американка на натпреварувањето на колеџот UCLA доби совршена десетка за рутината на партер. Со својот настап и игра го воодушеви целиот свет па на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Најмалку седум лица загинаа на Алпите поради огромната количина на снег која што наврна во текот на минатиот викенд во Австрија. Поради големото снежно ...
  сите 143 | | | веќе видена

  Најмалку седум лица загинаа на Алпите поради огромната количина на снег која што наврна во текот на минатиот викенд во Австрија. Поради големото снежно ...
  сите 143 | | | веќе видена

  Минатата година светот го потресоа неколку поголеми авионски несреќи, меѓу кои најголеми беа несреќите во Индонезија, Куба и Иран. Минатата година дојде до ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Актерката Анџелина Џоли (43) гостуваше на радио БиБиСи 4, а нејзиниот домаќин Џастин Веб ја праша дали таа некогаш размислувала да заплови во "политички води" ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Украина ќе испрати воени бродови назад на своите пристаништа во Азовското море и покрај тоа неодамна во близина на теснецот Керч, Русија изврши агресија, ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Некогашниот најголем талент од школата на Барселона, Бојан Кркиќ, доживеа тежок пад на својата кариера и сега настапува за тимот на Стоук во Чемпионшип лигата. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Момчето кое испрати роденденска честитка на неговиот татко „на небото" доби писмо од Кралската пошта, дека тоа е предадено, пишува БиБиСи . Џејс Хидмен, кој ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во следните две години со Интерпол ќе раководи Јужнокореецот Ким Џонг Јанг. Тој на тоа место ќе служи како директор на Интерпол а одлуката доаѓа по одржаните ...
  сите 41 | | | веќе видена