БиБиСи

  во

  Најмалку две лица загинале, а над илјада домаќинства останале без струја во налетот на бурата Али која погодила делови на Британија. Една жена загинала кога ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Маж вооружен со месарска секира упаднал во две банки во британскиот град Хал, по што истите ги запалил. Сведоците го забележале лицето како со секира во рацете ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Вежбите „Восток-2018“ се одржуваат на истокот на Сибир, каде 3.200 војници ќе упати и Кина, заедно со бројни оклопни возила и авиони. Војниците на Монголија ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Британскиот министер за безбедност, Бен Волис порача дека Владимир Путин ја сносува одговорноста за нападот со нервниот агенс „Новичок“ на поранешниот двоен ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Британскиот министер за безбедност, Бен Волис порача дека Владимир Путин ја сносува одговорноста за нападот со нервниот агенс „Новичок“ на поранешниот двоен ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Откако мистериозниот брод се заринкал на брегот на Мјанмар, властите и припадницитре на морнарицата во четвртокот влегле во бродот кој ја носи ознаката „Сем ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Португалскиот експерт Жозе Мурињо не ја започна најдобро новата сезона во Манчестер Јунајтед, а се повеќе се зборува дека неговиот конфликт со лидерите на ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Во истражувањето на научниците од универзитетот во Суреј било утврдено дека доенчињата вдишуват воздух на висина од 0.55 до 0.85 метри над тлото. А бидејќи ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Индискиот пратеник ја шокираше тамошната јавност откако во парламентот се појави облечен како нацистичкиот лидер Адолф Хитлер. 67-годишниот Нарамали ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Спорот помеѓу Канада и Саудиска Арабија започна кога канадските високи функционери започнаа со критикување на апсењата на активистите во Саудиска Арабија. ...
  сите 17 | | | веќе видена

  На само 70 километри од Братислава, во местото Долна Крупа се наоѓа седиштето на рускиот мото-клуб „Ноќни волци“. Тој клуб е познат по своите врски со рускиот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Руската јавност остана шокирана откако порталот „Новаја Газета“ објави скандалозно видео од еден затвор на кое што се гледа како десетмина затворски чувари ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Кога пратеникот во парламентот на Гана Џон Фримпонг Осеи започна со својто говор од пратеничката говорница, никој не претпоставуваше дека неговиот говор ќе ...
  сите 2 | | | веќе видена