Би Би

  во

  Откако беше претходно пред 5 години кандидат за претседателски кандидат, професорот Јове Кекеновски беше одбиен од ВМРО-ДПМНЕ како нивни кандидат, сега по втор ...
  | | веќе видена | слични

  Мицкоски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата во добра насока. Претседателот на ...
  сите 283 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес присуствуваше на партиска трибина во Гостивар. Тој таму одговори на неколку новинарски прашања. Во ...
  сите 283 | | | веќе видена

  Суеверието како опсесивно-компулсивно активност формира страв во умот на поединецот кој го тера да се усогласи со или да направи нешто што со децении се ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес присуствуваше на партиска трибина во Гостивар. Тој таму одговори на неколку новинарски прашања. Во ...
  сите 283 | | | веќе видена

  Повеќе од 40 луѓе загинаа а десетина се повредени во напад на католички камп во Централноафриканската Република, во кој засолниште пронашле 20.000 бегалци. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Луксузен хотел ќе биде отворен во вторник во Шангај и на гостите со длабок џеб им нуди „длабок сон“. Хотелот „Интерконтинетал Шангај вондерленд“ ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Се будите секој ден чувствувајќи се фантастично? Се насмевнувате на секоја ситуација која ви се случува само за да го видите одразот на најдобриот дел од себе? ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Јапонската авиокомпанија „Јапан ерлајнс“ го заострува системот за контрола на пилотот пред летот, по апсењето на пилотот Кацутоши Џицукаве, кој имаше девет ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Јапонската авиокомпанија „Јапан ерлајнс“ го заострува системот за контрола на пилотот пред летот, по апсењето на пилотот Кацутоши Џицукаве, кој имаше девет ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Испитувањата покажаа дека морковот има улога на „чистач“ во организмот од штетните материи поради лошата исхрана и поради загадената средина и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата во ...
  сите 283 | | | веќе видена

  Професорот д-р Јове Кекеновски од „ВМРО-ДПМНЕ Демократска фракција“ би прифатил да биде претседателски кандидат ако опозицијата одлучи на претстојните ...
  сите 283 | | | веќе видена