Бевме

  во

  Јас сум студентка од внатрешноста, бев одличен уеник во мојот град и верувајте немаше да стигнам таму каде што сум ако барем малку стандардот ни беше по добар. ...
  | | веќе видена

  Столе Димитриевски прими само еден гол на трите натпревари на кои бранеше со Лихтенштајн, но сепак нашите голмани се на готовс. Денеска тренираа посебно, а и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Премиерот Заев: Остро и категорично ги отфрлам сите шпекулации за каков било политички договор со Никола Груевски, тој ќе биде исправен пред домашните судови ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Ситуацијата со ниското ниво на водата во Охридското Езеро засега не е алармантна, но повторно укажува на проблемот околу стопанисувањето со водата од басенот и ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Експертите учесници на годишната Конференција за управување со Дримскиот басен што се одржува во Охрид согласни дека водата од езерото може да се користи за ...
  сите 30 | | | веќе видена

  На свеченост во Македонската филхармонија по повод 74 години од ослободувањето на главниот град, вчеравечер беа доделени наградите „13 Ноември“ на Град Скопје, ...
  сите 107 | | | веќе видена

  На свеченост во Македонската филхармонија по повод 74 години од ослободувањето на главниот град, вчеравечер беа доделени наградите „13 Ноември“ на Град Скопје, ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Моника Левински не многу често изнесуваше интимни детали за својата врска со бившиот американски претседател Бил Клинтон. Најпознатата политичка швалерка на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Вчеравечер, во Македонската филхармонија, се одржа свеченоста по повод одбележување на 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје, на која градоначалникот ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Вчеравечер, во Македонската филхармонија, се одржа свеченоста по повод одбележување на 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје, на која градоначалникот ...
  сите 107 | | | веќе видена

  На свеченост во Македонската филхармонија по повод 74 години од ослободувањето на главниот град, вчеравечер беа доделени наградите „13 Ноември" на Град Скопје, ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
  сите 160 | | | веќе видена

  Заменик претседателката во Владата на Република Македонија и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска на прес-конференцијата за седницата на Комитетот за ...
  сите 97 | | | веќе видена