Бев

  во

  Лијам Хемсворт, веста за разводот од сопругата Мајли Сајрус, ја дознал на најлош можен начин - преку социјалните мрежи! Така барем тврди непознат извор кој им ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Прифатните центри за бегалци во Северна Македонија се речиси празни, но на границата со Грција, на патиштата и, како новина - во товарните возови кон север, ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Бизнисменот Стормент на својот профил на Линкдин објавил потресна приказна за загубата на неговиот осумгодишен син кој умрел во сон и за сè за што жали во ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Мелиса Перто и нејзиниот маж биле рамноправни во домашните обврски. И двајцата придонесувале еднакво за буџетот, тој работејќи како консултант, а таа како ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Глумицата Снежана Савиќ откри дека на сцената често се случува да има неморални понуду. Имено, актерката се сеќава на непријатно искуство кое никогаше нема да ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Фатих Акин, реномираниот германски режисер, сценарист и актер со турско потекло, добитник на Златна мечка и Златен глобус, на денешната средба со филмофилите ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Сакам пријатели и пријателства, сакам да учам и многу да работам, рече германскиот актер, режисер и сценарист со турско потекло Фатих Акин, специјален гостин ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Сакам пријатели и пријателства, сакам да учам и многу да работам, рече германскиот актер, режисер и сценарист со турско потекло Фатих Акин, специјален гостин ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Во интерактивен разговор со акредитираните новинари, актери и кинематографери, како и публика од градот, државата и странство, Акин сподели искуства од ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Поминаа 20 години од пронаоѓањето на истарскиот гигантски тартуф кој влезе во Гинисовата книга на рекордите. Белиот тартуф тежок 1.310 грама го пронајде кралот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Живот спакуван во куфери, спомените во торби. Куферите и обични и детски. Аеродромите полни, билетите се за во еден правец. Солзи и прегратки по автобуските ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Сакам пријатели и пријателства, сакам да учам и многу да работам, рече германскиот актер, режисер и сценарист со турско потекло Фатих Акин, специјален гостин ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Весна Дамчевска специјално за „Нова Македонија“ од Битола „Браќа Манаки“ е еден од двата фестивала посветени на кинематограферската работа во филмот, покрај ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Белгискиот фудбалер, Еден Азар кој ова лето го реализираше долго очекуваниот трансфер во Реал Мадрид упати провокација до своите поранешни навивачи од Челси. ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Ирската кантавторка се стекна со слава кон крајот на осумдесеттите години на минатиот век, особено по нејзиниот настап на „Nothing Compares 2 U“ во 1990 ...
  сите 7 | | | веќе видена