Бетис

  во

  Во последната неделна средба во рамките на 20-то коло на шпанското фудбалско првенство, Барселона на својот „Камп Ноу“ успеа да го победи незгодниот Леганес со ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Селта имаше предност до 70. минута на овој меч, но на крајот остана без ниту еден бод во оваа пресметка. Домаќините поведоа во 40. минута, Араујо погоди за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Барселона и Реал Мадрид нема да играат еден против друг четвртфиналето финалето во Шпанскиот Куп. „Лос кулес“ се паднаа против Севиља, а Реал Мадрид ќе игра со ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Пред почетокот на ждрепката, првите луѓе на шпанскиот фудбал најпрвин информираа дека е отфрлена жалбата на Леванте на македонскиот репрезентативец Енис Барди. ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Барселона и Реал Мадрид нема да играат еден против друг четвртфиналето финалето во Шпанскиот Куп. „Лос кулес“ се паднаа против Севиља, а Реал Мадрид ќе игра со ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Севиља против Барселона е најинтересниот пар од четвртфиналето во Копа дел Реј, Жирона откако го елиминираше Атлетико налета и на вториот гигант од Мадрид, ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Попладнево во Мадрид беше извршена ждрепката за четвртфиналето од Купот на Шпанија, најатрактивен е двомечот помеѓу Севиља и Барселона.Бранителот на трофејот ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Името на стандардниот првотимец во дресот на шпанскиот прволигаш Бетис од Севилја, Антонио Санабрија, е последното кое се поврзува со лондонскиот премиерлигаш ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Тимот на Барселона со победата над Леванте (3:0) обезбеди учество во четвртфиналето на шпанскиот национален куп, но учеството на Каталонците во следната фаза е ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Тимот на Барселона со победата над Леванте (3:0) обезбеди учество во четвртфиналето на шпанскиот национален куп, но учеството на Каталонците во следната фаза е ...
  сите 61 | | | веќе видена