Бесими

  во

  Последните денови имаше низа реакции за вработувањата во тетовската болница. Од Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари велат дека не се почитувале сите ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Клиничка Болница Тетово тврди дека се дезинформации обвинувањата од Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари (АСМЛ) оти при последното вработување на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Во болницата во Тетово се вработуваат специјализанти според привилегии, а не според знаењето и стручноста, велат од Асоцијацијата на специјализанти и млади ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Во болницата во Тетово се вработуваат специјализанти според привилегии, а не според знаењето и стручноста, велат од Асоцијацијата на специјализанти и млади ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Порталот Минарепорт јавува дека Зоран Заев и Али Ахмети се блиску до договор да го номинираат Оливер Спасовски за нивни консензуален кандидат на претстојните ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Брисел ги разгледува прашањата во кои се наведува можен конфликт на интереси во кој е инволвирана Делегацијата на Европската Унија во Македонија. Случајот се ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Расте бројот на граѓани што мигрираат во рамките на земјава, лани според официјалните податоци од Заводот за статистика, земјава ја напуштиле повеќе од 424 ...
  сите 17 | | | веќе видена