Бешикташ

  во

  Вечерва продолжуваат квалификациите за Лигата на шампионите, а на ред се плеј-оф натпреварите. Денеска се три натпревари, а според нас, најинтересен меч е оној ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Шкендија идниот четврток ќе треба да направи сензација против Тотенхем за да се најде во плејофот во Лигата на Европа. Евентуален историски подвиг на тетовци ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Вечерва стартува новиот шампионат во турското првенство, а Басакшехир ќе биде вранител на тронот, додека истанбулските гиганти Фенербахче, Галатасарај и ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Едно од засилувањата на МЗТ Скопје за нареднава сезона е Тодрик Гочер кој во таборот на нашиот шампион дојде од Бешикташ. Гочер треба да биде големо засилување ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Американскиот бек ја почнал кариерата во тимот на Тексас Теч колеџот, а потоа патот го носи во Европа каде играл за францускиот Шоле, за грчки Ифаистос Лимну, ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Албанскиот шампион Тирана во чии редови вечерва настапија и македонските интернационалци Најдовски и Тошевски загуби дома со 1:0 од српскиот шампион Црвена ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Заврши авантурата на македонските интернационални Кристијан Тошевски и Филип Најдовски во квалификациите за ЛШ, по поразот на Тирана со минимални 0-1 од Црвена ...
  сите 12 | | | веќе видена