Бешикташ

  во

  Експерименталниот состав на Манчестер Јунајтед погоди три греди на својот стадион „Олд Трафорд“ и ја совлада Астана само со 1-0 во натпреварот во групата Л во ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед настапите во Лига Европа ги стартуваше со тешко извојувана 1:0 победа над казахстанскиот клуб Астана, додека во истата група, Партизан ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед настапите во Лига Европа ги стартуваше со тешко извојувана 1:0 победа над казахстанскиот клуб Астана, додека во истата група, Партизан ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед долго се мачеше да го скрши отпорот на Астана во 1. коло од Групата Л во Лигата на Европа, но успеа да стигне до триумф од 1-0 благодарение ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Слован Братислава поведе на дуелот од Лига Европа со Бешикташ со голот на Шпорар, а овој гол е најмногу по заслуга на познатиот голмански киксер Лорис Кариус, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Расизмот не е ништо ново во Италија, ниту пак во останатиот дел од светот, таа негативна појава постојано е дел од фудбалот, битката е голема, меѓутоа остана ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Египетскиот репрезентативец, Мохамед Елнени и официјално го напушти Арсенал и замина во Турција каде сезонава како позајмен ќе настапува за Бешикташ. Унаи ...
  сите 31 | | | веќе видена