Берлин

  во

  БЕРЛИН - Многу медиуми деновиве само претпоставуваа колку пари Гадафи собрал за 42 години, колку што мина на власт откако со воен удар дојде на чело на Либија. ...
  | | веќе видена

  Најновата легенда, што ја пласираат интелектуалци блиски до власта, вели дека Груевски на самитот на НАТО во Букурешт во 2008 година се согласил со името ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Во Хановер отворен „Цебит-2011“ Берлин, 28 февруари 2011 (МИА) - Над 4.200 фирми од 70 држави учествуваат на најголемата меѓународна изложба на информатички ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Атина е град во кој луѓето најмногу флертуваат, покажуваат резултатите од истражувањето на социјалната мрежа Badoo.com. Листата од 200 градови на „Светската ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Oптимизам за поголеми инвестиции во Македонија носат малите и средните германски препријатија, кои иако страмежливо го испитуваат теренот, размислуваат за ...
  | | веќе видена

  Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Кетрин Ештон, го поздрави усвојувањето резолуција во Советот за безбедност на ОН, со која се ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Пред помалку од две години, на средбата на врвот на Г8 во Либија, премиерите и претседателите седнаа на маса за преговори со Моамер Гадафи, за да ги разгледаат ...
  | | веќе видена

  Најавата за предвремени парламентарни избори во Македонија ја наелектризира и дијаспората во САД, Австралија и во Европа, која очекува да се реализира ...
  | | веќе видена

  Романија се надеваше дека уште во 2011 година ќе биде примена во Шенген-зоната. Но, министрите за внатрешни работи на земјите од ЕУ се изјаснија против. Токму ...
  | | веќе видена