Бериша

  во

  Официјална Тирана, повторно започна Македонија да ја именува како ФИРОМ, јави дописникот на Макфакс.

  Ова без никакви најави се случи вчера по ...
  | | веќе видена | слични

  Албанскиот бизнисмен Коста Требицка, главен сведок на трагедијата што се случи во Грдец, загина вчера попладне во сообраќајка во близина на Корча, соопшти ...
  | | веќе видена | слични

  Албанскиот бизнисмен Коста Требицка, главен сведок на трагедијата што се случи во Грдец, загина вчера попладне во сообраќајка во близина на Корча, соопшти ...
  | | веќе видена | слични