Бердих

  во

  Шпанецот во неделата ја освои 11-та титула на Ролан Гарос, 16-та на гранслем-турнирите, по што досега заработи 100,2 милиони само од наградите од турнирите и е ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Рожер Федерер може да се врати на првото место на АТП ранкингот следната недела дури и доколку Рафаел Надал го освои Ролан Гарос, но за тоа ќе му биде потребен ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Додека се уште не стивнале реакциите по фантастичното финале во Индијан Велс, вечерва е одредена ждрепката за следниот Мастерс кој наредниот период ќе се ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Хуан Мартин Дел Потро и Рожер Федерер одиграа навистина извонредно и исклучително драматично финале на Индијан Велс, а во меч во кој и двајцата играчи ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Светскиот рекет број 1, Роџер Федерер по „брза постапка“ го испрати на трибина Србинот Филип Крајиновиќ со 6-2, 6-1 за осминафинална битка против Џереми Шарди ...
  сите 89 | | | веќе видена