Бензема

  во

  Скаути на Реал Мадрид ќе присуствуваат на натпреварот помеѓу Шпанија и БиХ утре во Лас Палмас, барем така тврди шпански „АС“. Реномираниот шпански медиум ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Радамел Фалкао по се изгледа е првиот играч кој ќе го напушти бродот што тоне и ќе си замине од Монако уште во јануарскиот преоден рок. Колумбиецот се вклопи ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Реал Мадрид триумфираше на гостувањето кај Селта со 2-4 и ја забележа четвртата победа под водство на Сантијаго Солари, сега Флорентино Перез треба да одлучи ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Тимот на Реал Мадрид запиша нова победа во Примера под водство на Сантијаго Солари и тоа на гостувањето во Галиција кај Селта Виго каде славеа со 4-2. Клубот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Реал Мадрид влезе во победнички ритам со новиот тренер Сантајго Солари, а вечерва полесно од очекувањата триумфално мина на „Балаидос“ во Виго. Гостите славеа ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн е избран за најдобар фудбалер во четвртото коло од групната фаза во најелитното европско клубско првенство. Да потсетиме, Хари ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Срспскиот првак покажа неверојатна храброст и пожртвуваност во мечот против тимот на Ливерпул и успеа да го урне европскиот вицешампион на преполната ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Во вечер на постигнување на голови против поранешни тимови, Кристијано Роналдо стрелаше против Манчестер јунајтед, а Пол Погба против Јувентус, за на крајот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  На доаѓањето на Сантијаго Солари најмногу веројатно му се радува Карим Бензема кој игра како препороден под водство на младиот тренер. Бензема истакна дека ...
  сите 102 | | | веќе видена