Бенјамин Нетанјаху

  во

  Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ја предупреди денес либанската милитантна група Хезболах и другите исламски групи да не се обидуваат да го нападнат ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Илјадници демонстранти синоќа се собраа пред резиденцијата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, барајќи негова оставка.Овие протести, за кои се проценува ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Илјадници демонстранти и синоќа се собраа пред резиденцијата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху барајќи негова оставка. Синоќешните демонстрации во ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Илјадници демонстранти и синоќа се собраа пред резиденцијата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху барајќи негова оставка. Синоќешните демонстрации во ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Илјадници демонстранти и синоќа се собраа пред резиденцијата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху барајќи негова оставка. Синоќешните демонстрации во ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Илјадници демонстранти и синоќа се собраа пред резиденцијата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху барајќи негова оставка. Синоќешните демонстрации во ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Илјадници демонстранти и синоќа се собраа пред резиденцијата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху барајќи негова оставка. Синоќешните демонстрации во ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Илјадници демонстранти и синоќа се собраа пред резиденцијата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху барајќи негова оставка. Синоќешните демонстрации во ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Стотици противници на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху синоќа протестираа пред неговата официјална резиденција, повикувајќи го да поднесе оставка, додека ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Стотици противници на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху протестираа доцна синоќа пред неговата резиденција во Ерусалим.Демонстрантите го повикаа Нетанјаху ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Стотици противници на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху синоќа протестираа пред неговата официјална резиденција, повикувајќи го да поднесе оставка, додека ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Стотици противници на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху синоќа протестираа пред неговата официјална резиденција, повикувајќи го да поднесе оставка, додека ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Граѓаните на Тел Авив имаа можност да видат уметничка инсталација, која ја претставува трпезата на Тајната вечера, на која премиерот Бенјамин Нетанјаху седи ...
  сите 19 | | | веќе видена