Бенгази

  во

  Советот за безбедност на ОН денеска зад затворени врати ќе расправа за Либија, каде што во тек се судири во главниот град Триполи, соопштуваат дипломатски ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Командантот на Либиската национална армија Халиф Хафтар минатиот четврток им наредил на своите сили да почнат офанзива на Триполи за да "ослободи од ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Портпаролот на Владата на национално единство на Либија од Триполи, соопшти дека ќе биде организирана контра-офанзива која ќе има за цел да ги исчисти ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Во близина на Триполи избија судири меѓу провладините и побунетите сили од источниот дел на Либија, предводени од командантот Калифa Хафтар. Повикувајќи се на ...
  сите 196 | | | веќе видена

  Специјалниот пратеник на ОН за Либија, Гасан Саламе, денеска изјави дека е одлучен либиската Национална конференција да се одржи во предвидениот термин и ...
  сите 197 | | | веќе видена

  Специјалниот пратеник на ОН за Либија, Гасан Саламе, денеска изјави дека е одлучен либиската Национална конференција да се одржи во предвидениот термин и ...
  сите 206 | | | веќе видена

  Специјалниот пратеник на ОН за Либија, Гасан Саламе, денеска изјави дека е одлучен либиската Национална конференција да се одржи во предвидениот термин и ...
  сите 211 | | | веќе видена