Бенгази

  во

  Околу 400 затворници вчера избегаа по бунт во затвор во јужно предградие на либискиот главен град Триполи, каде една недела се водат битки, соопшти затворската ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Војната на Миленко против САД, ЕУ и НАТО е на лична основа. Сите тие посети во Русија, сета таа омраза кон САД и повици до Ким Јонг Ун да ја бомбардира САД, ...
  | | веќе видена | слични

  Триесет и едногодишна Албанка Фатмира Тафа, е уапсена поради нелегално влегување во Велика Британија и користење на лажна лична карта, во болницата во која и е ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Роднина на некогашниот либиски лидер Муамер Гадафи, денес изјавил дека обвиненијата за корупција против поранешниот француски претседател Никола Саркози се ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Новиот човек на Трамп, мајк Помпео, кој ќе ја води американската дипломатија е задрт конзервативец кој го завршил школувањето на Вест Поинт. Откако ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Најмалку две лица загинаа, а 75 се повредени во денешните две експлозии што одекнаа во џамија во градот Бенгази, источна Либија. Двете бомби се активирани од ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Две лице загинаа, а 55 се повредени во двоен напад во џамија во либискиот пристаништен град Бенгази, пренесува „Ројтерс“, повикувајќи се на податоци од ...
  сите 27 | | | веќе видена