Бенедикт

  во

  На словенечките земјоделци годишно им се исплаќа 300 милиони евра субвенции од кои 240 милиони се од ЕУ фондови а само 60 милиони евра од домашен буџет – вели ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Фаталната Дијана станала позната уште кон крајот на седумдесетите години. Босанката од Тузла се сликала гола за магазинот „Старт“ како и за американскиот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Неверојатната комбинација на море, шарени градови и планини го направи брегот на Амалфи најпосакувана туристичка дестинација. Патот кој се наоѓа покрај брегот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Екс-министерката за култура и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Ганка Цветанова на својот Твитер профил му одговори на професорот Фрчковски, кој во интервју за ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Германскиот фудбалер Бенедикт Ховедес денеска потпиша договор со нов клуб. И покрај тоа што не се очекуваше, Ховедес отиде во далечна Русија и дресот на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Познатите личнсоти, особено оние од А листата, се под будно око на медиумите и публиката. Мислиме дека за нив знаеме се, но понекогаш ни бега по некоја ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Австралијанецот Александар Бенедик успеал да забележи таен екосистем сместен во ладната вода под мраз. Во ова видео можете да видите уникатен и богат морски ...
  сите 19 | | | веќе видена