Белгијците

  во

  Гент со „два во еден“ ја победи Ријека со 2-1, но ова е резултат кој дава надеж за клубот на Дарко Велковски дека може да се пласира во групната фаза од Лига ...
  сите 14 | | | веќе видена

  ЛАСК Линц и Клуб Бриж имаат сосема спротивна европска приказна, а многу поуспешен е белгискиот гигант со две големи финалиња, едното во КЕШ, а второто во Купот ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Фудбалерите на кипарски АПОЕЛ се пласираа во плеј-оф квалификациите за Лигата на шампиони откако вечерва сензационално славеа нагости кај азербејџански Карабак ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Иако од почетокот на јуни не одигра ниту еден натпревар фудбалската репрезентација на Македонија напредуваше две позиции на ФИФА-листата, која по завршувањето ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Иако од почетокот на јуни не одигра ниту еден натпревар фудбалската репрезентација на Македонија напредуваше две позиции на ФИФА-листата, која по завршувањето ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Двајца играчи на Славија Прага го засилија Генк во летниот преоден рок, а според Јарослав Тврдик, претседателот на чешкиот клуб, едниот си заминал како ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Саидо Берахињо буквално „пропадна“! Пред две ипол години Стоук на ВБА и плати скоро 14 милиони евра. Изгледаше дека доби напаѓач способен да постигнува голови, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Македонската младинска кошаркарска селекција навистина лошо го стартуваше Европското првенство од Б дивизијата кое се одржува во Португалија, откако ова ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Кај луѓето што имаат еден десетчасовен работен ден неделно се зголемува ризикот за срцев удар за една третина, во споредба со оние што немаат прекувремени ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Моисе Кеан и Николо Заниоло не настапија за италијанската репрезентација до 21 година на дуелот против репрезентацијата на Белгија. Италија славеше со 3:1 ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Младинската репрезентација на Шпанија ја прегази Полска (5:0) во последниот натпревар од групната фаза на Европското првенство во Италија и обезбеди прво место ...
  сите 30 | | | веќе видена