Белгијците

  во

  Британците се европски народ кој има најмногу секс, дури 12 пати месечно. Верувале или не, по нив следат Германците со 11 пати секс месечно, а третото место го ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Британците се европски народ кој има најмногу секс, дури 12 пати месечно. Верувале или не, по нив следат Германците со 11 пати секс месечно, а третото место го ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Британците тврдат дека имаат секс 12 пати месечно, а тоа ги става на врвот на европската листа за љубовници. Позади нив се Германците - 11, па Холанѓаните и ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Британците тврдат дека имаат секс 12 пати месечно, а тоа ги става на врвот на европската листа за љубовници. Позади нив се Германците - 11, па Холанѓаните и ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Европејците од почетокот на пандемијата трошат помалку и штедат повеќе. Реалната потрошувачка на домаќинства по глава на жител во првиот квартал од 2020 ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Британците се европски народ кој има најмногу секс, дури 12 пати месечно. Верувале или не, по нив следат Германците со 11 пати секс месечно, а третото место го ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Британците се европски народ кој има најмногу секс, дури 12 пати месечно. Верувале или не, по нив следат Германците со 11 пати секс месечно, а третото место го ...
  сите 18 | | | веќе видена

  За народот на Руанда фудбалот секогаш имал силна обединувачка моќ. Во 1918-та година Белгија објавила дека оваа источно-африканска земја станува нивен ...
  сите 21 | | | веќе видена

  НОВИОТ БРОЈ НА „ФОКУС“ МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКИ ФОРМАТ НА ОВОЈ ЛИНК ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИ Без оглед што предвидуваат анкетите и што ...
  | | веќе видена | слични

  Манџукиќ се поврзуваше со враќањето во Италија и трансферот во Русија или Турција, а сега тука е и Белгија. Локалните медиуми пишуваат дека одличниот фудбалер ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Белгијците нема да може да патуваат во земјава. Белгија забрани да се патува во Македонија поради коронавирусот. По повеќе дена преговори, Белгија ја објави ...
  сите 203 | | | веќе видена

  Институтот за јавно здравје на Белгија ги мери и психолошките последици од здравствената криза и рестриктивните мерки врз населението, заклучоците се ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Моменталната генерација на белгијски фудбалери се меѓу најголемите ѕвезди во најпопуларниот планетарен спорт, а во иднина ќе треба да ги покажат и тренерските ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Демографскиот институт на Белгија ги објави последните податоци за последиците од епидемијата на ковид-19 врз популацијата, од кои произлегува дека животниот ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Белскиот принц Јоаким е позитивен на коронавирусот откако присуствувал на една забава во Шпанија. Најмладиот син на принцезата Астрид, 28-годишниот принц се ...
  сите 16 | | | веќе видена