Белгија

  во

  Обложувачниците се подобрија во однос на минатогодишното полуфинале и оваа година погодија дури осум од десетте учесници во финалето на „Евровизија 2019“ во ...
  сите 292 | | | веќе видена

  Ново истражување за ставовите кон миграцијата низ Европа покажа дека повеќе од половина од Швеѓаните велат дека не сакаат земјата да прима повеќе бегалци, што ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Со премиерата на комедијата „Мртвите не умираат“ на американскиот режисер Џим Џармуш, синоќа беше отворен 72. Меѓународен филмски фестивал во Кан. Жирито ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Висококвалитетните вина од класик и премиум линиите на винарницата „Стоби“ се најчестиот избор на потрошувачите во земјава, но и на тие во Русија, Кина и ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Ново истражување за ставовите кон миграцијата низ Европа покажа дека повеќе од половина од Швеѓаните велат дека не сакаат земјата да прима повеќе бегалци, што ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Ново истражување за ставовите кон миграцијата низ Европа покажа дека повеќе од половина од Швеѓаните велат дека не сакаат земјата да прима повеќе бегалци, што ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Европското здружение на лезбијки и гејови (ИЛГА), пред изборите за Европскиот парламент, ги објави податоците за правата на оваа популација. Јазот меѓу нивните ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Европското здружение на лезбијки и гејови (ИЛГА), пред изборите за Европскиот парламент, ги објави податоците за правата на оваа популација. Јазот меѓу нивните ...
  сите 54 | | | веќе видена