Белгија

  во

  Фудбалскиот репрезентативец на Босна и Херцеговина, Огњен Врањеш одлучи да ја открие комплетно во јавноста љубовната афера со српската пејачка Јелена Карлеуша. ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Француската мултинационална компанија за банкарски и финансиски услуги Сосиете Женерал, со седиште во Париз, планира да ја напушти Централна и Источна Европа, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Скопје, 12. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Во рамките на внатрешната контрола, извршена во сите здравствени домови во државата, пронајдени се 635 кутии од МРП ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Капитенот Никола Ѓоргиев оствари 217 поени, од тоа 203 со смеч, а Деспотовски има ефект од 65,38 отсто во односот на наместени топки и освоени поени ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Европската фудбалска централа УЕФА го објави Тимот на 2018 година, составен од најдобрите играчи во европски тимови за изминатите 12 месеци. Гласањето зависи ...
  сите 36 | | | веќе видена