Белгија

  во

  По повеќе дена преговори, Белгија ја објави својата листа на дозволени дестинации за своите граѓани, Северна Македонија не спаѓа во нив, јави дописничката на ...
  сите 233 | | | веќе видена

  По повеќе дена преговори, Белгија ја објави својата листа на дозволени дестинации за своите граѓани, Северна Македонија не спаѓа во нив, јави дописничката на ...
  сите 233 | | | веќе видена

  Советот за безбедност на ОН ја отфрли предлог-резолуцијата поддржана од Русија за испорака на хуманитарна помош во Сирија преку еден премин на границата со ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Според веб-страницата на финската влада, новата одлука стапува на сила во понеделник, на 13 јули и ќе важи за посетителите од земјите кои имаат најмногу осум ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Од почетокот на епидемијата со Ковид-19 во Белгија за совети од лекар по телефон биле потрошени повеќе од 74 милиони евра, а властите подготвуваат законски ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Европската статистичка агенција објави дека Хрватска е најголем извозник на чоколади и чоколадни производи на Балканот од европските земји. Евростат објави ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Од почетокот на епидемијата со Ковид-19 во Белгија за совети од лекар по телефон биле потрошени повеќе од 74 милиони евра, а властите подготвуваат законски ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Производителите на чоколадо во земјава лани реализирале 13,6 милиони долари со што оствариле раст од 4,9 проценти споредено со 2018, објави Евростат. Во ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Од почетокот на епидемијата со Ковид-19 во Белгија за совети од лекар по телефон биле потрошени повеќе од 74 милиони евра, а властите подготвуваат законски ...
  сите 58 | | | веќе видена

  „Гугл мапс“ претстави нови алатки што треба да им помогнат на корисниците да бидат побезбедни за време на пандемијата на коронавирусот. Според последните ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Белгија не ги прифаќа земјите за кои ЕУ смета дека треба да бидат отворени границите на Шенген зоната, јави дописничката на МИА од Брисел. За потсетување, ...
  сите 49 | | | веќе видена