Белгија

  во

  Во Вашингтон денеска се одржува состанокот на НАТО на ниво на министри за надворешни работи, на кој прв пат, во својство на „поканета земја” ќе учествува и ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација полека, но сигурно се пробива на ранг-листата на ФИФА и од денеска е 65-торангирана светска селекција. Бележиме скок од ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Во Вашингтон денеска се одржува состанокот на НАТО на ниво на министри за надворешни работи, на кој прв пат, во својство на „поканета земја" ќе учествува и ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Во Вашингтон денеска се одржува состанокот на НАТО на ниво на министри за надворешни работи, на кој прв пат, во својство на „поканета земја” ќе учествува и ...
  сите 63 | | | веќе видена

  „За среќа, нашата бројка расте! НАТО обединува 29 нации. Оваа година се подготвуваме за добредојде за триесеттата – Северна Македонија“. Ова го истакна ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Во предвечерието на 70 години од основањето на НАТО, од местото на Договорот, зборувајќи за современите предизвици за Алијансата, Државниот Секретар Мајк ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Како што јави дописничката на МИА од Брисел, белгиската истражувачка мрежа во 2016 година идентификуваше 732 државјани на Белгија, кои користеле офшор компании ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Откако изби скандалот „Панама Пејперс“ во 2016 година, белгиските власти успеале да повратат 16 милиони евра скриени во офшор компании, но овој износ е помал ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Откако изби скандалот „Панама Пејперс“ во 2016 година, белгиските власти успеале да повратат 16 милиони евра скриени во офшор компании, но овој износ е помал ...
  сите 6 | | | веќе видена