Белгија

  во

  Македонија првпат избори пласман на Европското првенство (ЕП) во одбојка, откако ја совлада Унгарија со 3-0 (25-21, 25-20, 25-21) во сетови, во решавачкиот ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Одбојкарската репрезентација на Македонија успеа да обезбеди историски пласман на Европско првенство. Со триумфот од 3-0 над селекцијата на Унгарија во СРЦ ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Македонија е на прагот да добие уште една репрезентација од големите колективни спортови на континентално натпреварување. По ракометарите и кошаркарите кои ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Вредноста на пратката на пазарот во Европа надминала 80 милиони долари. Полицијата во Перу запленила тон и половина кокаин и уапсила членови на криминална ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Белгиjците од „Глаксосмитклајн" ќе доjдат во Македонија за да проверат како се случил скандалот со нивните вакцини кои имале рок на траење, но им биле залепени ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Белгиjците од „Глаксосмитклајн“ ќе доаѓаат во Македонија за да проверат како се случил скандалот со нивните вакцини кои имале рок на траење, но им биле ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Белгиjците од „Глаксосмитклајн“ ќе доаѓаат во Македонија за да проверат како се случил скандалот со нивните вакцини кои имале рок на траење, но им биле ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Белгиjците од „Глаксосмитклајн“ ќе доjдат во Македонија за да проверат како се случил скандалот со нивните вакцини кои имале рок на траење, но им биле залепени ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Властите на Белгија уапсија уште еден осомничен за терористичките напади во Париз во ноември 2015 година, објави белгискиот весник „Дерниер Ер“. Според ...
  сите 2 | | | веќе видена