Белгија

  во

  Неславниот убиец на деца, кој ги киднапирал, силувал и убивал девојките во Белгија во 1990-тите години, ги разлути семејствата на жртвите, со тоа што во писмо ...
  | | веќе видена

  Неславниот убиец на деца, кој ги киднапирал, силувал и убивал девојките во Белгија во 1990-тите години, ги разлути семејствата на жртвите, со тоа што во писмо ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, му честиташе на Себастијан Фетел на победата во Белгија, а според неговите зборови, тимот на Ферари бил помудар од Мерцедес ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Неславниот убиец на деца, кој ги киднапирал, силувал и убивал девојките во Белгија во 90-тите години, ги разлути семејствата на жртвите со тоа што во писмо до ...
  сите 6 | | | веќе видена

  По завршувањето на плејофот познати се сите учесници во групната фаза од фудбалската Лига на шампиони. Последни место во елитата синоќа обезбедија Бенфика, ...
  сите 132 | | | веќе видена

  Според податоци на Светска банка Белгија има БДП по глава на жител над 47.000 долари. Со оваа земјата спаѓа меѓу најбогатите во светот. Сместена е во срцето ...
  сите 84 | | | веќе видена

  [freetext] Македонските компании најдолго чекаат да си го наплатат сработеното Едно побарување во Македонија се наплатува во просек за 109 дена, а просечното ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Англиската фудбалска репрезентација после многу долго време стигна до една завршница на големо натпреварување, откако избраниците на селекторот Герет Саутгејт ...
  сите 18 | | | веќе видена