Белгија

  во

  Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск утре ќе престојува во посета на Република Северна Македонија. Туск, како што информираа од Владата, ќе се сретне ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск утре ќе престојува во посета на Република Северна Македонија.Туск, како што информираа од Владата, ќе се сретне ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Унгарската Влада денеска за првпат ќе биде сослушана пред министрите за надворешни и европски работи на ЕУ во врска со нарушувањето на владеењето на правото. ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск утре ќе престојува во посета на Македонија. Туск, како што информираа од Владата, ќе се сретне со премиерот Зоран ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Унгарската Влада денеска за првпат ќе биде сослушана пред министрите за надворешни и европски работи на ЕУ во врска со нарушувањето на владеењето на правото. ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Унгарската Влада денеска за првпат ќе биде сослушана пред министрите за надворешни и европски работи на ЕУ во врска со нарушувањето на владеењето на правото. ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Унгарската Влада денеска за првпат ќе биде сослушана пред министрите за надворешни и европски работи на ЕУ во врска со нарушувањето на владеењето на правото. ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Унгарската Влада денеска за првпат ќе биде сослушана пред министрите за надворешни и европски работи на ЕУ во врска со нарушувањето на владеењето на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Овие обвиненија беа изнесени од поранешен член на белгиската разузнавачка служба, објави во саботата белгиското државно обвинителство, одбивајќи да открие ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Островот Голем Град или „Змискиот остров“ како што уште го нарекуваат е неоткриениот бисер на Преспа. Место кое што плени со својата мистика и величенственост. ...
  сите 4 | | | веќе видена