Белгија

  во

  Храната има многу поголемо значење од тоа што обезбедува хранливи состојки и одговор на состојбата на глад, односно задоволување на нагонот за преживување. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Фановите на Арсенал и Челси можат да бидат задоволни поради пласманот во финалето на Лига Европа, но ако стадионите на двата клуба се оддалечени 12 километри ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Осум земји-членки на Европската Унија (ЕУ) повикаа на поамбициозни мерки за справување со климатските промени во пресрет на европскиот самит во Сибиу, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Осум земји-членки на Европската унија повикаа на поамбициозни мерки за справување со климатските промени во пресрет на европскиот самит во Сибиу, Романија. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Осум земји-членки на Европската унија повикаа на поамбициозни мерки за справување со климатските промени во пресрет на европскиот самит во Сибиу, Романија. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Осум земји-членки на Европската унија повикаа на поамбициозни мерки за справување со климатските промени во пресрет на европскиот самит во Сибиу, Романија. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  На медицински факултет во Скопје секоја година околу 400 студенти се запишуваат со надеж дека еден ден ќе станат лекари. Но, по дипломирањето повеќе од ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Колку луѓе работат во Европскиот парламент? Колку заработуваат избраните членови? Каква доверба имаат граѓаните во Европската Унија? Десет факти за Парламентот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  САД му се заканија на Иран во средата со нови санкции и ги предупредија сојузниците во Европа да не работат со Техеран преки системот на „недоларско“ тргување ...
  сите 186 | | | веќе видена