Белгија

  во

  Името Јусуф Ниакате веројатно не сте го слушанале бидејќи станува збор за фудбалер кој се натпреварува во втората лига во Белгија за екипата на Унион. Овој ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Нејмар е голем играч и тоа јасно, неговите фудбалски квалитети не се спорни, но во фудбалскиот свет преовладува мислењето дека бразилската ѕвезда се служи со ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Македонската репрезентација би можела за две места да ја подобри својата позиција на септемвриската ранг-листа на Светската фудбалска федерација (ФИФА), според ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Српскиот судија Милорад Мажиќ немал чест да го суди финалето на Светското првенство. Мазиќ има судено финале во УЕФА Супер Купот и Лигата на шампионите, а беше ...
  сите 4 | | | веќе видена