Белгија

  во

  Србија и Хрватска ремизираа (25-25) во драматичен натпревар од Групата 2 во квалификациите за ЕП 2020. На дуелот кој се играше во „Штарк арената“ во Белград, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Францускиот претседател Емануел Макрон го поздрави договорот за пролонгирање на Брегзит до 31 октомври и оцени дека е постигнат најдобриот можен компромис. ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Само една четвртина од европската популација консумираат овошје двапати дневно, додека една третина од населението воопшто не јаде овошје. Ова го покажува ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Реалното секојдневие и предизвиците на Ромите беа дел од темите кои ги говореа ораторите на темата „Ромскиот народ – минато, сегашност, иднина“. Ораторската ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Британската премиерка Тереза ​​Меј и 27 европски лидери постигнаа договор брегзит да се одложи до 31 октомври, изјави претседателот на Европскиот совет, Доналд ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Денеска е 1-ви април, Денот на шегата. Вистинското потекло на првоаприлските шеги не е утврдено, но сигурно е дека многумина лесно наседнуваат на нив. Ова би ...
  | | веќе видена

  Изминатото лето имавме прилика да уживаме во мајсториите на најголемите фудбалски мајстори на планетата, а место на тој настан беше Русија. Златниот медал го ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Медиумите од Белгија пренесуваат дека Ливерпул е подготвен да плати повеќе од Борусија Дортмунд за да стигне до услугите на Торган Азар, но играчот преферира ...
  сите 31 | | | веќе видена