Белгија

  во

  Жртвите кои беа пронајдени во контејнер кој од Србија стигнал во Парагвај, планирале да заминат во други земји. Контејнерот во кои беа најдени седум тела во ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Жртвите кои беа пронајдени во контејнер кој од Србија стигнал во Парагвај, планирале да заминат во други земји. Контејнерот во кои беа најдени седум тела во ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Жртвите кои беа пронајдени во контејнер кој од Србија стигнал во Парагвај, планирале да заминат во други земји. Контејнерот во кои беа најдени седум тела во ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Жртвите кои беа пронајдени во контејнер кој од Србија стигнал во Парагвај, планирале да заминат во други земји. Контејнерот во кои беа најдени седум тела во ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Жртвите кои беа пронајдени во контејнер кој од Србија стигнал во Парагвај, планирале да заминат во други земји. Контејнерот во кои беа најдени седум тела во ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Жртвите кои беа пронајдени во контејнер кој од Србија стигнал во Парагвај, планирале да заминат во други земји. Контејнерот во кои беа најдени седум тела во ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Пандемијата од новиот коронавирус уби најмалку 1.145.847 лица ширум светото откако канцеларијата на СЗО во Кина го пријави почетокот на болеста на крајот на ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Во Брисел, од понеделник, 26 октомври, маските повторно ќе бидат задолжителни насекаде и во секое време, а полицискиот час ќе биде продолжен и на граѓаните ќе ...
  сите 764 | | | веќе видена

  Германија во последните седум дена бележи повеќе од 50 случаи на коронавирусот на 100.000 жители а бројот на починатите надмина 10.000, соопшти Институтот ...
  сите 764 | | | веќе видена

  Европската унија и обезбеди на Чешка 150 респиратори за помош во борбата против вториот бран на Ковид-19. Респираторите се од заедничките резерви на ЕУ (30), ...
  сите 764 | | | веќе видена

  Поради коронавирусот ситуацијата во Белгија е сè потешка, гледачите нема да бидат присутни на натпреварите од белгискиот фудбалски шампионат во наредниот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Американскиот претседател навести дека може да ја напушти земјата ако загуби од Џо Бајден на изборите на 3 ноември. „Политико“ наведува некои од веројатните ...
  сите 31 | | | веќе видена