Беласица

  во

  Поранешниот македонски репрезентативец Дарко Тасевски својата кариера ќе ја продолжи во бугарскиот прволигаш Славија Софија. Тасевски се договори со Бугарите а ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Македонскиот фудбалски интернационалец Дарко Тасевски доби понуда да се врати во бугарскиот фудбал. Тој во минатото го носеше дресот на Левски, а сега за него ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски репрезентативец Дарко Тасевски би можел да биде најзвучното засилување за Академија Пандев во зимскиот преоден рок доколку успешно ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На минус 18 степени Целзиусови, петмина планинари од клубот „Кадиица“ од Пехчево го искачија највисокиот врв во Малешевијата. Љубителите на природата велат ...
  сите 7 | | | веќе видена