Беким

  во

  Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи и претседавачот на Советот Беким Мемети објавија фотографии дека почна да се гради основното училиште во Мала Речица. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во време на пандемијата новинарството како професија, заедно со медицинскиот персонал и полицијата, е една од најризичните професии во однос на изложеноста на ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Под мотото „Сега е време“ изборен митинг вечерва во центарот на Дебар одржа коалицијата Алијанса за Албаниците-Алтернатива. Заеднички именител на многуте ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Под мотото „Сега е време“ изборен митинг вечерва во центарот на Дебар одржа коалицијата Алијаса за Албаниците-Алтернатива. Заеднички именител на многуте ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Синоќа од коронавирус почина долгогодишниот снимател во албанската редакција на Македонската радио телевизија, Шенол Ахмети. Неговите колеги на социјалните ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Шенол Ахмети (51), камерман во МТВ, ноќеска ја загуби битката со коронавирусот. Тој бил хоспитализиран минатата недела, а здравствената состојба му се влошила ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Педесетиедногодишниот снимател на МТВ, Шенол Ахмети, ноќеска ја загуби битката со коронавирусот. Тој бил хоспитализиран минатата недела, а состојбата рапидно ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Уште еден медиумски работник ја загуби битката со Ковид-19. Снимател и камерман од албанската редакција во Македонската радио-телевизија почина од ...
  сите 87 | | | веќе видена