Бејрут

  во

  Македонија стана како Бејрут, пукање по улици, жртви, неразрешени убиства. Чести рекет и кражби, огромен број на разбојништва и запалени автомобили. Во ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Две лица се починати, едно лице се бори за живот по синоќешната престрелка на улица „Рузвелтова“ во Скопје. Според информациите на очевидци криминалната ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Израелската армија синоќа објави видео снимка и фотографии за кои што тврди дека ги прикажуваат позициите на ракетните локации на либанската организација ...
  сите 6 | | | веќе видена