Бејл

  во

  Трансформациите поради филмските улоги не се ништо ново и многу глумци поради тие улоги целосно ги менувале своите тела, без разлика дали нагло слабееле или ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Трансформациите поради улоги не се нешто ново за актерите кои поради одредени улоги целосно го менуваат своето тело. Тие или слабеат или се дебелеат, а шампион ...
  сите 4 | | | веќе видена

  23 јануари 2019 1516.- Умрел шпанскиот крал Фердинанд Втори и Петти Католички (како Фердинанд Втори владеел со Арагонија, а како Фердинанд Петти со Кастиља и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Со по десет номинации во различни категории, филмовите „Рома” на Алфонсо Кварон и „Миленичка” на Јоргос Лантимос се најзастапени од номинираните филмски дела ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Многу е веројатно по крајот на оваа сезона Реал Мадрид да тргне активно на трансфер пазарот и да донесе неколку квалитетни играчи, ѕвезди кои го кренале нивото ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Академијата на филмски уметности ги објави годинашните номинации за најголемата филмска награда „Оскар“. Со десет номинации води филмот Roma, а пејачката Лејди ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Американската Академија за филмски уметности и науки денес ги соопшти номинациите за 91-то издание на најпрестижните филмски награди што ќе се одржи на 24 ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Покрај техничките способности и спортската интелигенција кај играчите, во фудбалот многу значаен елемент е и брзината која ја поседуваат професионалните ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид има само десет здрави играчи на располагање, а од нив еден е голманот Облак, па имаат среќа што испаднаа од купот и не мора да играат деновиве, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Академијата на филмски уметности ги објави годинашните номинации за најголемата филмска награда „Оскар“. Со десет номинации води филмот Roma, а пејачката Лејди ...
  сите 36 | | | веќе видена