БДП

  во

  За жал, капацитетот на оваа влада не може да го постигне потенцијалот на македонската економија, рече во четвртокот професорот на Економскиот факултет и ...
  | | веќе видена

  Навистина жално што Гордана Силјановска Давкова дозволила ВМРО-ДПМНЕ да ѝ ги пишува статусите на фејсбук. Професорката требало да се информира пред да ѝ ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев ѝ одговори на противкандидатката Гордана Силјановска во статус на фејсбук колку бизниси и колку работни места отворила владата и колку ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Навистина жално што Гордана Силјановска Давкова дозволила ВМРО-ДПМНЕ да ѝ ги пишува статусите на фејсбук. Професорката требало да се информира пред да ѝ ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев вечерва преку својот Фејсбук профил ги праша кандидатката за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска и ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Навистина жално што Гордана Силјановска Давкова дозволила ВМРО-ДПМНЕ да ѝ ги пишува статусите на фејсбук. Професорката требало да се информира пред да ѝ ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев вечерва со најостра реакција до Силјановска: – Навистина жално што Гордана Силјановска Давкова дозволила ВМРО-ДПМНЕ да ѝ ги пишува ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Професорот на Економскиот факултет Трајко Славески во гостување во емисијата “Во светот на бизнисот”, ги коментираше проекциите на Светска банка која алармира ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Навистина жално што Гордана Силјановска Давкова дозволила ВМРО-ДПМНЕ да ѝ ги пишува статусите на фејсбук. Професорката требало да се информира пред да ѝ ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Професорот на Економскиот факултет Трајко Славески во гостување во емисијата “Во светот на бизнисот”, ги коментираше проекциите на Светска банка која алармира ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Словенечките компании кои работат во државата изразиле оптимизам за економијата во Северна Македонија. На денешниот работен состанок со министрите од ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Анѓушев: Владата кон стопанството испорача над 40 милиони евра во форма на државна поддршка Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, министерката задолжена за странски инвестиции Зорица Апостолска и министерот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Словенечките компании кои работат во државата изразиле оптимизам за економијата во земјава. На денешниот работен состанок со министрите од економскиот тим на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Се очекува растот на странските директни инвестиции да се искачи на над пет отсто од БДП, одржливо ниво, во периодот по пристапување во НАТО. Ова е двојно ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Заев и Пендаровски се лице и опачина на една иста паричка. Заев и Пендаровски се олицетворение на коруптивни политики и на класичен грабеж на парите на ...
  сите 17 | | | веќе видена