БДП

  во

  Менаџментот на „Еуромакс Ресурцес“, компанијата концесионер на рудникот за бакар и злато „Иловица-Штука“, тврди дека добива поддршка од локалното население за ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Македонија има капацитет да го достигне проектираниот раст од 3,2 проценти, смета министерот за финансии Драган Тевдовски, а според Анита Ангеловска-Бежоска ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Македонија има капацитет да го достигне проектираниот раст од 3,2 проценти, смета министерот за финансии Драган Тевдовски, а според гувернерката на Народната ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Македонија има капацитет да го достигне проектираниот раст од 3,2 отсто, смета министерот за финансии Драган Тевдовски, а според гувернерката на Народната ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Македонија има капацитет да го достигне проектираниот раст од 3,2 проценти, смета министерот за финансии Драган Тевдовски, а според гувернерката на Народната ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Менаџментот на „Еуромакс Ресурцес“, компанијата концесионер на рудникот за бакар и злато „Иловица-Штука“, тврди дека добива поддршка од локалното население за ...
  сите 36 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ смета дека статистичкиот економски раст на Бруто домашниот производ не се чувствува во стандардот на живеење, додека СДСМ возврати дека економијата ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Гувернерката Анита Ангеловска Бежовска и министерот за финансии ќе присуствуваат на шестата седница на Комитетот за финансиска стабилност во Народната банка . ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Растот на БДП од 3,1 отсто во вториот квартал ја потврдува успешноста на владините економски политики и позитивното влијание на интеграциите во ЕУ и НАТО, ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Прашањето „Може ли Германија да го преживее Исламот?“ повторно се најде во центарот на вниманието послее протестите кои што избија после бруталното убиство на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Амбивалентниот црно-бел приод во дебатите околу рудникот во јавноста засега остануваат. Потребно е активно вклучување не само на директно засегнатите страни, ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Имајќи предвид дека во последниот квартал од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ во 2017 економијата бележеше пад од - 1,3 отсто, за нешто повеќе од една година, Владата ...
  сите 158 | | | веќе видена

  Во вчерашната емисија 24 Анализа на ТВ 24 гостуваа актуелниот вице- премиер задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев , универзитетскиот професор Трајко ...
  сите 48 | | | веќе видена

  [freetext] “Согласно податоците по банки објавени од страна на НБРМ, во 2017 година во однос на 2016 година, Халкбанк АД Скопје имаше остварено најголем раст ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Во вчерашната емисија 24 Анализа на ТВ 24 гостуваа актуелниот вице- премиер задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев , универзитетскиот професор Трајко ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Растот на БДП од 3,1 отсто во вториот квартал ја потврдува успешноста на владините економски политики и позитивното влијание на интеграциите во ЕУ и НАТО, ...
  сите 127 | | | веќе видена

  Соопштение на СДСМ Според официјалните податоци на Државниот завод за статистика, бруто домашниот производ во второто тримесечје од 2018 година бележи раст од ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Во јавноста излегоа информации дека растот на БДП за вториот квартал годинава изнесува 3,1 % за разлика од првиот квартал каде растот беше безмалку нула ...
  сите 150 | | | веќе видена

  „Според официјалните податоци на Државниот завод за статистика, бруто домашниот производ во второто тримесечје од 2018 година бележи раст од 3,1 отсто.Имајќи ...
  сите 151 | | | веќе видена