БДП

  во

  Собранието на Република Македонија денеска треба да ја продолжи расправата по предлог измените и дополнувањата на Буџетот, во второ читање. Расправата почна ...
  сите 248 | | | веќе видена

  Собранието на Република Македонија денеска треба да ја продолжи расправата по предлог измените и дополнувањата на Буџетот, во второ читање. Расправата почна ...
  сите 248 | | | веќе видена

  Секој граѓанин има право на достоинствен третман во јавните здравствени установи и секој треба да добие квалитетна здравствена услуга. Имплементацијата на сите ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Прогресивното оданочување што Македонија ќе го воведе од следната година ќе ги зголеми приходите и ќе ја подобри еднаквоста, оценува Светска банка во најновата ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Пратеникот Илија Димовски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ денеска на собраниската расправа за ребалансот на буџетот кажа дека надолната корекција на проекцијата на ...
  сите 27 | | | веќе видена