БДП

  во

  На денешната собраниска седница за ребалансот на буџетот говореше пратеникот Влатко Ѓорчев кажа дека Македонија ќе има најслаб економски резултат во регионот и ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Трајчо Димков на денешната собраниска седница за ребалансот на буџетот посочи дека овој ребаланс ја покажува неспособноста на оваа ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Втор ден расправа за ребалансот на буџетот. И денеска жестоки критики од опозицијата на адреса на власта. И замеруваат на Владата за ниската реализација на ...
  сите 51 | | | веќе видена