БДП

  во

  Владата во заминување, наредната недела ќе се задолжи за нови 41 милион евра. Задолжувањето е објавено на официјалната страна на Народна банка на Република ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Членството во НАТО, вели министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска, е и паметна одбрана, а парите кои се одвојуваат за членство во Алијансата ги спореди со ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска се обрати на отворањето на 14. ПИКАРД конференција на Светската царинска организација, во присуство на околу 200 ...
  сите 43 | | | веќе видена

  –Речиси 30 години државата се обидува да исполни една своја стратешка цел, тоа е членството во НАТО, не само поради политички бенефит, туку поради тоа што како ...
  | | веќе видена | слични

  Претседателот на Владата нека не се залажува, а воедно и нас да не не’ лаже дека Македонија ги исполнила сите услови за добивање на датум. Освен името, ништо ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Не сите рецесии се криза, а следната не значи дека ќе биде толку лоша како таа во 2008-та година. Стравот од криза расте во САД. Сеќавањата на последната ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Членството во НАТО ќе биде круна на заложбите да станеме дел од западниот и развиен свет, истакна вечерва вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила ...
  сите 50 | | | веќе видена

  -И затоа учеството во најмоќната воено-политичка алијанса заедно со најмоќните и најбогатите е шанса за државата да профитира на безбедносен план. Ова го ...
  сите 50 | | | веќе видена