BBC

  во

  Кантри пејачката Кери Андервуд во последните две години имала дури три спонтани абортуси. Ова го призна во интервју за BBC, напоменувајќи дека се плашела дека ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Холивуд е многу сурово место, дури и за најголемите ѕвезди, а Том Круз го откри ова на потешкиот начин. Тој нема да се појави во продолжението на филмот „Jack ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Познато е кој ќе го наследи Ричард Скадемор на местото извршен директор во Премиер лигата – 51 годишната Сузан Диниџ. Диниџ новата улога ќе ја превземе во ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Ниту „Енфилд“, ниту „Олд Трафорд“, ниту „Стенфорд Бриџ“…„Маракана“ на Звезда ја сместија на самиот врв! Фудбалска Европа не беше воодушевена само од ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Кариерата на еден фудбалски судија не е лесна, а најдобро е кога се споменуваат што помалку во медиумите и во текот на ТВ преносите. Сепак, еден од оние кој ќе ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Израелските воени сили убиле дури 7 Палестинци во Појасот Газа. Како што пренесува BBC, мета бил еден палестински командант. Палестинците на нападот одговориле ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Доказите покажуваат дека на контаминираните јагоди била пронајдена ДНК на 50-годишната жена. Жена на возраст од 50 години била уапсена во Австралија во рамките ...
  сите 21 | | | веќе видена

  За 30 години, договорот кој ја одржува рамнотежата и мирот на Антарктикот би можел да биде ревидиран. Се поставува прашањето дали кардиолошките пронајдоци ќе ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Најмладата британска лото милионерка Џејн Парк е спремна да му плати 60 илјади фунти годишно на маж кој би излегувал со неа. Парк станала позната ширум светот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Пијан возач на двокатен автобус предизвикал сериозна несреќа во Лондон. Во несреќата 20 лица биле повредени, објави BBC News. Според Скотланд Јард, возилото се ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Најмладата британска лото милионерка Џејн Парк е спремна да му плати 60 илјади фунти годишно на маж кој би излегувал со неа. Парк станала позната ширум светот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Најмладата британска лото милионерка Џејн Парк е спремна да му плати 60 илјади фунти годишно на маж кој би излегувал со неа. Парк станала позната ширум светот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Најмладата членка на американскиот Конгрес во историјата на таа установа, се соочиле со реален животен проблем - не може да си дозволи станарина во Вашингтон, ...
  сите 2 | | | веќе видена