Баварија

  во

  Баерн Минхен е пред продолжување на договорот со дефанзивецот Давид Алаба, пренесува новинарот Николо Скира. Според изворот, клубот од Минхен му нуди на ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Минхен, 28 мај 2020 (МИА) – Баерн Минхен е пред продолжување на договорот со дефанзивецот Давид Алаба, пренесува новинарот Николо Скира. Според изворот, клубот ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Баерн Минхен е пред продолжување на договорот со дефанзивецот Давид Алаба, пренесува новинарот Николо Скира. Според изворот, клубот од Минхен му нуди на ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Баерн Минхен е пред продолжување на договорот со дефанзивецот Давид Алаба, пренесува новинарот Николо Скира.Според изворот, клубот од Минхен му нуди на ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Баерн Минхен, Арјен Робен го опиша својот поранешен тренер Пеп Гвардиола како „мајстор на напаѓачкиот фудбал“ и нема сомнеж дека тој е ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Во германскиот град Траунштајн во покраината Баварија почна судењето на 49-годишен маж од Македонија за убиство на помлад затвореник во затворот во Бернау ам ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Пандемијата не втурна во еден свет на минатото полн со носталгија, смета бугарскиот писател Георги Господинов. Но минатото никогаш не е без вина. Тоа носи и ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Во Австрија зборуваат варијанта на германскиот јазик, но се чувствуваат Австријци, вели во интервјуто за „24 часа.бг“ по повод празникот на светите Кирил и ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Можеби тој смета дека тоа е знак на слабост. Можеби не гледа смисла во тоа. Во секој случај, американскиот претседател Доналд Трамп не може да биде пример кога ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Мануел Нојер ја продолжи соработката со Баерн Минхен, двете страни се најдоа на средина и си подадоа рака за договор со трајност до 2023 година, поголема плата ...
  сите 63 | | | веќе видена