БАТЕ Борисов

  во

  Фудбалерите на Арсенал се пласираа во осмина финалето во Лига Европа откако синоќа го победија Бате Борисов со 3:0. Во првиот натпревар на овие екипи Бате ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Месут Озил беше комплетно изолиран од страна на Унаи Емери и со своите одлуки предизвика огромна дебата меѓу легендарните играчи на Арсенал, но вечерва одлучи ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Аријан Адеми со Динамо Загреб е единствениот македонски фудбалер што успеа да се пласира во осминафиналето од Лигата на Европа. „Модрите“ од Загреб го совладаа ...
  сите 62 | | | веќе видена