Башар Асад

  во

  Шефот на израелската армија во заминување го потврди тоа за што се шпекулираше веќе неколку години – дека дел од бунтовниците во Сирија биле вооржувани од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Мајк Помпео порача дека САД е силата „на доброто“ на Блискиот исток, додека пак Иранците возвратија и порачаа дека Американците се силата „на хаосот“. За време ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Сирија ни во 2019 година нема да биде мирна земја и интересите на странските сили во земјата се уште ќе се судираат, пишува во анализата Дојче Веле. Сириската ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Сирија ни во 2019 година нема да биде мирна земја и интересите на странските сили во земјата се уште ќе се судираат. Сириската Влада со поддршка на Русија и ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Советникот на Белата куќа за национална безбедност, Џон Болтон, во неделата додаде нов услов за американското повлекувње од Сирија, порачувајќи дека Турција ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Руското министерство за одбрана објави детален извештај од ангажманот на руската армија во Сирија за минатата година. Од руското министерство за одбрана ги ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Во интервјуто за Балканс пост, д-р Олси Јазеџи, историчар кој е специјализиран за историјата на исламот, национализам и верска реформација во Југоисточна ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Поранешниот шеф на израелската воено-разузнавачка служба и актуелен прв човек на израелската армија, Авив Кочави предложил извршување на атентат на сирискиот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Поранешниот шеф на израелската воено-разузнавачка служба и актуелен прв човек на израелската армија, Авив Кочави предложил извршување на атентат на сирискиот ...
  сите 13 | | | веќе видена