Баросо

  во

   Иако љубовните приказни каде светска ѕвезда губи ум по девојка од соседството се претежно резервирани за филмското платно, неколку познати имиња докажуваат ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Со приближувањето на пристапните преговори, за членство на Македонија во Европската Унија, растат стравувањата кај македонските граѓани за забрана на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  По зголемената побарувачка на батерии експлодира побарувачката на литиум , кој го има во огромно количество на северот на Португалија. Британската компанија ,, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Дваесет лидери на самит во Вашингтон во 2008 година бараа излез од најтешката криза што го погоди светот од почетокот на 20 век. Една деценија подоцна, земјите ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Правобранителката на Европската унија, Емили О'Рајли денеска ги обвини Европската комисија и нејзиниот претседател Жан-Клод Јункер дека несоодветно реагирале ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Правобранителката на Европската унија, Емили О’Рајли денеска ги обвини Европската комисија и нејзиниот претседател Жан-Клод Јункер дека несоодветно реагирале ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Правобранителката на Европската унија, Емили О’Рајли денеска ги обвини Европската комисија и нејзиниот претседател Жан-Клод Јункер дека несоодветно реагирале ...
  сите 47 | | | веќе видена