Барнли

  во

  Оле Гунар Солскјер успеа да го препороди Манчестер Јунајтед, но дури и под негово водство „црвените ѓаволи“ не можат да направат посебна разлика во однос на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Фановите на Челси смислија начин и во следниот период ќе го бојкотираат Маурицио Сари, тренерот кој наместо да донесе напредок дополнително го заглави во ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Фановите на Челси смислија начин и во следниот период ќе го бојкотираат Маурицио Сари, тренерот кој наместо да донесе напредок дополнително го заглави во ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Искусниот англиски напаѓач Питер Крауч, со неговата сопруга Аби Кленси го чекаат четвртото дете. Тој на англиските медиуми откри дека веќе размислува кое име ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Поради натпреварите од ФА Купот на Англија, поголем дел од натпреварите во редовното 31 коло во Премиерлигата беа одложени, а денеска се одиграа три пресметки. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Вест хем оствари сензационален пресврт над Хадерсфилд со 4-3, откако „чеканите“ губеа и со 1-3 на олимпискиот стадион во Лондон. Вест хем наиде на проблеми по ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Овие неколку денови на островот се играат натпревар во Премиер лигата и ФА Купот, а за овие настани својот став го искажа поранешниот англиски репрезентативец ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Овие неколку денови на островот се играат натпревар во Премиер лигата и ФА Купот, а за овие настани својот став го искажа поранешниот англиски репрезентативец ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Водечкиот тим во Премиер лигата, Манчестер Сити ќе има многу тешка работа следниот месец. Април нема да биде ниту малку лесен за избраниците на Пеп Гвардиола , ...
  сите 16 | | | веќе видена

  И шесте претставници на Англија во осминафиналето во европските клубски турнири ги надминаа своите ривали и продолжуваат во следната фаза. Откако Ливерпул, ...
  сите 2 | | | веќе видена