Барбара

  во

  Модното шоу за долна облека на „Викторијас сикрет“ повеќе нема да биде емитувано на телевизија, пренесува магазинот „Вог“. Оваа година модното шоу подготвуваше ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Ако е нежен со жените како во своите песни, тогаш е јасно зошто го поврзуваат и беше со најубавите дами на светот – познати и непознати, од манекенки, актерки, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Продуцентите на филмот за Џејмс Бонд, Мајкл Г. Вилсон и Барбара Броколи, денеска најавија нов почеток за снимање на најновиот филм за прочуениот таен агент, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Моќта на лажните вести е особено изразена во држави каде постои цензура и контрола од власта, изјави за Гласот на Америка Брајан Стелтер, водител на емисијата ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Македонскиот режисер, композитор и основач на битолскиот „Подвижен Музички Театар“ (Moving Music Theatre Bitola), Марјан Неќак е добитник на наградата „Марул“ ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Македонскиот режисер, композитор и основач на битолскиот „Подвижен Музички Театар“ (Moving Music Theatre Bitola), Марјан Неќак е добитник на наградата „Марул“ ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Македонскиот режисер, композитор и основач на битолскиот „Подвижен Музички Театар” (Moving Music Theatre Bitola), Марјан Неќак е добитник на наградата „Марул” ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Македонскиот режисер, композитор и основач на битолскиот „Подвижен Музички Театар“ (Moving Music Theatre Bitola), Марјан Неќак е добитник на наградата „Марул“ ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Македонскиот режисер, композитор и основач на битолскиот „Подвижен Музички Театар” (Moving Music Theatre Bitola), Марјан Неќак е добитник на наградата „Марул” ...
  сите 41 | | | веќе видена