Барак

  во

   Постојат многу неверојатни факти за познатите личности што малкумина ги знаат. Некои познати се всушност исто чудни и колку ликовите што ги играат, а некои ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Некогашната прва дама на САД, Мишел Обама, официјално е избрана за најценета личност на светот. Таа ја престигна дури и кралицата Елизабета и многу други ...
  сите 10 | | | веќе видена

  САД решија Турција да биде исклучена од воената програма за борбени авиони – Ф35. Причината е турската набавка на рускиот противракетен систем С-400. ...
  сите 3 | | | веќе видена

   Некои се модерни и елегантни старци, други слатки и збрчкани баби и дедовци – проверивте ли какви ќе бидете вие во староста? Деновиве на социјалните мрежи ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Демократскиот кандидат за иден претседател на САД, 77-годишниот Џо Бајден има подготвено одговор доколку 73-годишниот американски претседател се потсмева во ...
  сите 22 | | | веќе видена